Работилници „Забавно приключение в науката“
Детайли
- Група „Буболечета“ (деца 3-5 г.)
- Група „Експериментатори“ (деца 6-11 г.)
- 60 мин. (3-5 г.) или 90 мин. (6-11 г.)
- 7 работилници
- 1 събота в месеца
Отворени врати с вход-свободен: 28.09.2024 г.
Детските работилници на Био игри „Забавно приключение в науката“ целят да вдъхновят любов и уважение към природата и да предават сложни научни понятия на разбираем език. Те развиват практическите умения и креативното мислене чрез игра и директен опит, провокират желанието за откриване, а децата усвояват информацията по забавен и занимателен начин.
Детските работилници въвеждат децата в научното мислене, експериментите, технологиите и творчеството.
Работилниците включват преживявания, експерименти, симулаци, моделиране, ролеви игри и творчески дейности.
Нашият екип се състои от дипломирани биолози и педагози с подход към децата.
Работилниците са подходящи за две възрастови групи:
- Група „Буболечета“ е за деца от 3 до 5 г. - продължителност: 60 мин.
- Група „Експериментатори“ е за деца от 6 до 11 г. - продължителност: 90 мин.
Работилниците се провеждат в Хелен Дорон Борово, адрес ж.к. Белите брези, ул. Дойран 19.
ЦЕНИ:
- Група „Буболечета“ (3-5 г.): 35 лв. на дете.
- Група „Експериментатори“ (6-11 г.): 43 лв. на дете
УСЛОВИЯ:
- Група „Буболечета“ - за провеждане на работилницата е необходима група от минимум 8 деца. Кацапитетът на групата е 13 деца.
- Група „Експериментатори“ - за провеждане на работилницата е необходима група минимум 8 деца. Кацапитетът на групата е 16 деца.
- В работилницата има включена лека закуска и вода.
Отстъпки:
- 10 % отстъпка за закупуване на карта за 4 работилници
- 10 % отстъпка за второ дете от семейство
ВАЖНО:
*Записването става по последователност на изпратените заявки до запълване на свободните места.
**Обработването и отговора на заявките за записване се правят в срок до 3 дни от получаването на заявката.
Отворени врати с вход-свободен: 28.09.2024 г.
Работилница „Редица експерименти“ (деца 3-5 г.) 11:00-12:00 ч.
Децата ще влязат в ролята на учени и ще участват в редица експерименти. Ще накарат предмет да стане невидим. Ще търсят отговори на въпросите: Как да открием дали нещо съдържа витамин Ц? Как се прави дисекция? Как да си направим вулкан вкъщи? Обещаваме да е интересно и забавно! Заповядайте!
*Съдържанието и игрите ще са адаптирани за възрастта на децата.
Работилница „Редица експерименти“ (деца 6-11 г.) 13:00-14:00 ч.
Децата ще влязат в ролята на учени и ще участват в редица експерименти. Ще накарат предмет да стане невидим. Ще търсят отговори на въпросите: Какво е pH и как можем да проверим дали нещо е кисело или основно? Как да открием дали нещо съдържа витамин Ц? Обещаваме да е интересно и забавно!
*Съдържанието и игрите ще са адаптирани за възрастта на децата.
Теми за група „Буболечета“ (3-5 г.)
Кои са семейство райски птици? Защо танцуват? Къде живеят? Можем ли да танцуваме като тях? Каним всички любители на екзотичните птици и…танците, на забавно приключение! Младшите изследователи ще научат интересни факти за избрани птици и ще ги имитират. Накрая, всяко дете ще си изработи птица от естествени материали.
През 1867 г. Ерасмус Джейкъбсън открива първия диамант. Къде се е случило това? Има ли подобни други скъпоценни камъни? Има ли минерали в нашето тяло? Децата ще се отправят на експедиция за откриване на редки минерали. Ще научат интересни факти за много от минералите по време на интерактивна лекция, а накрая всяко дете ще си изработи пано от глина с полу-скъпоценни камъни.
Децата ще научат какво предизвиква лавините, ще разберат какво е „сила на тежестта“ и „маса“, какво е „наклон“. Ще чуят интерактивна лекция за лавини, а след това ще симулират лавина с помощта на модел на планина и изкуствен сняг. Всяко дете ще си изработи планина от глина.
Вулкани под земята, вулкани над земята, вулкани под леда, вряща лава! Огън, жупел и прах! Лазещи твари, животни на четири крака и двукрили такива опърлени от огъня бягат надалеч. Гледка позната на някои места по Земята! Каним всички изследователи да чуят за най-големите вулкани на земята. Децата ще участват в интерактивна лекция за вулкани, ще разгадаят кои животни оцеляват по тези места, а накрая всеки откривател ще си тръгне с модел на вулкан, който ще изригне!
Кой представител от семейство котки носи китайския символ за „велик владетел“ на челото си? Какво яде той? Кое е най-бързото сухоземно животно? Работилницата ще запознае децата със сибирския тигър и гепарда, каракала и сервала и видове тигри. Ще участват в ролеви и състазателни игри, по време, на които децата ще имитират котките, а всяко дете ще изработи любимата си котка от естествени материали.
Професор Многознайко преяжда със сладкo. Започва да го боли зъб. Единствените, които могат да му помогнат са младшите изследователи на Био игри. За да помогнат на професора, те ще трябва да открият как се получават кариесите и как можем да се предпазим от тях. Какво общо имат бактериите с това? Елате за да разберете! Всяко дете ще си изработи паста за зъби.
Децата ще участват в експедиция за откриване на билки. След това ще разпознаят билките гинко билоба, лавандула, мащерка и др. и научат за ползите от всяка. Ще участват във възстановка на обичая „Мълчана вода“ и ще си изработят „китки против уроки“. Накрая децата ще засеят билки в саксии, които ще си останат за техен спомен.
Теми за група „Експериментатори“ (6+ г.)
Децата ще са изследователи, които чрез игра ще видят и разберат какво е клетка. В първата част, ще участват в търсаческа игра, ще намерят различни видове клетки. След това ще чуят интерактивната ни презентация за клетки, ще учат неусетно и през забавление. Ще видят клетки през микроскоп. Накрая всяко дете ще си изработи клетка от ядливи материали.
Целта на това ателие е да запознае децата с ДНК чрез игра. Децата ще чуят интерактивна лекция за ДНК и ще участват в ролева игра, за да научат неусетно и през игра какво е то. Ще изолират ДНК от плод и ще могат да го видят с просто око. Накрая всяко дете ще направи модел на ДНК от бонбони.
Можем ли да живеем без бял дроб? За какво ни служи той? Защо белият ни дроб ни помага да плаваме във вода? Какво произвеждат дърветата и какво издишват хората? Децата ще видят истински бял дроб и ще могат да го изследват. Ще участват в състезателна игра с движение и експеримент за количеството кислород и въглероден двуокис. Всяко дете ще си направи модел на бял дроб.
Какво представляват червата? Как се движи храната в тях? Свързани ли са червата с мозъка? Защо се оригваме? Децата ще разберат повече за храносмилането, докато симулират с модел на черва и стомаха. Ще трябва да разгадаят какви хранителни вещества се съдържат в подбрани хранителни продукти. Накрая всяко дете ще си изработи модел на любима храна.
За какво ни е мозъка? Можем ли да живеем без него? Как изглежда? От какво е направен? Децата ще разберат повече за мозъка. След това ще имитират връзките между невроните в мозъка по време на ролева игра. Всяко дете ще си изработи мозък от глина.
Как бие човешкото сърце? За какво служи то? Какво е пулс? Децата ще видят истинско сърце и ще могат да го изследват. Ще участват в състезателна игра за мерене на пулс, както и в групова ролева игра, в която ще трябва да накарат макетът ни на сърце да заработи. Всяко дете ще си изработи сърце от глина.
Какво значи да се разболееш? Как тялото ти се бори с болестите? Как можеш да се предпазиш срещу тях? Децата ще участват в експедиция за откриване на виновниците за болестите (вируси и бактерии). Ще учатват в игра, в която ще влязат в ролята на клетки от имунната система, които ще трябва да заловят болестите и да предпазят тялото. Всяко дете ще си изработи клетка от имунната система от естествени материали.
Всички права запазени. Не използвайте и не възпроизвеждайте под никаква форма без изричното писмено съгласие на Био игри.